Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.
Radical30 World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Πρόσφατα Θέματα
» 5 Μαρτίου 1943: Η μεγαλύτερη νίκη της Αντίστασης.
A woman and a legent EmptyΚυρ 06 Μαρ 2016, 12:59 από radical30

» Forsaken-2015 ******
A woman and a legent EmptyΔευ 22 Φεβ 2016, 10:13 από radical30

» The First Grader *******
A woman and a legent EmptyΔευ 08 Φεβ 2016, 13:05 από radical30

» Περί των "Κοινών Αγαθών"
A woman and a legent EmptyΠαρ 05 Φεβ 2016, 02:20 από radical30

» Ο δικός μου "χιονάνθρωπος"
A woman and a legent EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 06:11 από radical30

» Δημήτρης Βαρδαβάς
A woman and a legent EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 04:52 από radical30

» Η "Νονά"
A woman and a legent EmptyΣαβ 23 Ιαν 2016, 06:11 από radical30

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Ψηφοφορία
Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 151, στις Τρι 19 Νοε 2019, 12:57

A woman and a legent

Πήγαινε κάτω

A woman and a legent Empty A woman and a legent

Δημοσίευση  radical30 Τρι 10 Αυγ 2010, 08:22

Μαίριλυν Μονρόε!

Σίγουρα μια γυναίκα που σφράγισε την εποχή της σαν ηθοποιός και σαν η επιτομή αυτού που στο σινεμά και το θέατρο ονομάζουμε "σταρ". Ο θρύλος της ξεπέρασε [κατά πολύ τις υποκριτικές της ικανότητες που ήταν τουλάχιστον μέτριες. Τότε γιατί, πώς έφτασε να γίνει η Νο 1 βάμπ του παγκόσμιου σινεμά; Ίσως βρείτε τις απαντήσεις στο video που ακολουθεί. Είναι μια σύντομη καταγραφή τής πορείας της σαν ηθοποιός και σαν γυναίκα.

Και κατί που μπορώ να προσθέσω εγώ για την Μαίριλυν: είχε την "τύχη" να πεθάνει πολύ νέα. Ναι, όταν μιλάμε για αστέρια, για ανθρώπους που έλαμψαν εκτυφλοτικά και κέρδισαν την παγκόσμια προσοχή με τον ένα ή άλλο τρόπο, είναι "δώρο θεού" ο πρόωρος θάνατος. Όταν φεύγεις τη στιγμή που βρίσκεσαι στο απόγειο της δόξας σου, όλη η λάμψη, ο θαυμασμός και η αγάπη που έχεις κερδίσει μένει σχεδόν ατόφια στις καρδιές των ανθρώπων που σε λάτρεψαν. [/font]

Χωρίς τις σκιές που μοιραία θα επέλθουν αργότερα, με την ηλικία, τα λάθη και τις κακίες. Μένεις η προσωπικότητα που όλοι λάτρεψαν και δεν που δεν γνώρισε τη απόριψη όσο ζούσε.
Πολλά τα παραδείγματα που μπορώ να επικαλεστώ. Ας θυμηθούμε τον Τζεϊμς Ντην, τον Έλβις Πρίσλεϋ, τον Μοντγκόμερυ Κλιφτ, τον Τζον Φ. Κένννεντυ, τον Μάρτιν Λούθερ Κινγκ, το Γιώργο Γενηματά, το Στάθη Παναγούλη, το Νίκο Μπελογιάννη. τον Αντώνη Τρίτση, τον Ερνέστο Τσε Γκιεβάρα και χωρίς ίχνος ιερόσυλης σκέψης , τον Ιησού Χριστό.......

Ξέρω, ξέρω. 'Εχω μπερδέψει τη βούρτα με τη Λούτσα. Μετριότητες με μεγάλες, τεράστιες προσωπικότητες. Ε, δεν διαβάζετε τους Times ή τον Le Mont. Ούτε υπογράφει ο Lary King...


https://www.youtube.com/watch?v=fJIsrb_6uiA


@radical30
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης