Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Radical30 World
Κάνετε κλικ σε μια φωτογραφία του Τίτλου ή στη λέξη Φόρουμ για να δείτε τα θέματα μας.
Radical30 World
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Πρόσφατα Θέματα
» 5 Μαρτίου 1943: Η μεγαλύτερη νίκη της Αντίστασης.
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΚυρ 06 Μαρ 2016, 12:59 από radical30

» Forsaken-2015 ******
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΔευ 22 Φεβ 2016, 10:13 από radical30

» The First Grader *******
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΔευ 08 Φεβ 2016, 13:05 από radical30

» Περί των "Κοινών Αγαθών"
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΠαρ 05 Φεβ 2016, 02:20 από radical30

» Ο δικός μου "χιονάνθρωπος"
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 06:11 από radical30

» Δημήτρης Βαρδαβάς
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΤετ 03 Φεβ 2016, 04:52 από radical30

» Η "Νονά"
Το "σύστημα" Καραμανλή EmptyΣαβ 23 Ιαν 2016, 06:11 από radical30

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Ψηφοφορία
Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Παρόντες χρήστες
42 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 42 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 151, στις Τρι 19 Νοε 2019, 12:57

Το "σύστημα" Καραμανλή

Πήγαινε κάτω

Το "σύστημα" Καραμανλή Empty Απ: Το "σύστημα" Καραμανλή

Δημοσίευση  radical30 Δευ 12 Σεπ 2011, 10:47


Κai aφού το "κάθαρμα" την έβγαλε καθαρή μέχρι σήμερα , βλέποντας και κρίνοντας εξ ιδίων, ότι ο ΓΑΠ έχει πάρει τη μοιραία πορεία που σύντομα θα τον στείλει στον "έξω απ' εδώ"....αρχίζει να σκάει μύτη. Όχι βέβαια με εκείνο το παλιό "μάγκικο του κώλου" υφάκι που δούλεψε εν τέλει εις βάρος του, αλλά εκ του μακρόθεν. Μέσω των κλασικών διαροών και αβανταδόρικων δημοσιευμάτων αλλά και δηλώσεων, ότι ανεβαίνει στη Θεσαλονίκη για να σταθεί στο πλευρό του Αντώνη στον αγώνα της τιμημένης παράταξης για την επάνοδο στη θέση του Χαλίφη.

Για άλλη μια φορά θα επαναλάβω ότι δεν είμαι ψηφοφόρος ούτε του ΠαΣοΚ ούτε της ΝουΔου. Αλλά θα είμαι ακόμη πιο ειλικρινής απέναντι σας ... Αν, έτσι για την οικονομία της συζήτησης, η δική μου ψήφος θα ήταν εκείνη που θα έκρινε τον νικητή των επόμενων εκλογών και διεκδικητές θα ήταν πάλι αυτά τα δύο γαμημένα κόμματα, εν πλήρη γνώση θα ψήφιζα ΓΑΠ. Ναι, αυτόν τον ψεύτη, ανίκανο και μαλάκα που οι περισσότεροι από εσάς τον φορτώσατε και στη δική μας πλάτη... Με ένα απλό σκεπτικό: απ' όλους τους πωθυπυργούς της νεότατης Ελλάδας από τη Μεταπολίτευση και εδώ δηλαδή, ο ΓΑΠ και ο γέρος Κ.Καραμανλής είναι οι μόνοι που δεν
υπήρξαν και κλέφτες....

Πολιτικοί απατεώνες, ανίκανοι εκ του αποτελέσματος, ψεύτες, εξαγορασμένες συνειδήσεις, άδικοι για το λαό και υπηρέτες των εχόντων και κατεχόντων, στα όρια της προδοσίας άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο, υπήρξαν ΑΠΑΝΤΕΣ, χωρίς εξαίρεση!!!!

Ε, ο ΓΑΠ όμως θα κάνει ένα ανεπανάληπτο ρεκόρ! Ενώ θα μείνει στη νεότερη ελληνική
πολιτική Ιστορία ως ο αποτυχών, ο ανίκανος και μοιραίος μαλάκας, που επί των ημερών της δικής του Πρωθυπουργίας έγιναν τα περισσότερα εγκληματικά πολιτικά λάθη και η κατεδάφιση όλων σχεδόν των δικαιωμάτων των εργαζομένων και των συνταξιούχων, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΑΙ ΚΛΕΦΤΗΣ.....

Σιγά το κατόρθωμα!! θα μου πείτε. Και όμως, για τη δική μου κουλτούρα, αυτό θα είναι ένα "παράσημο" καρφιτσομένο σε μια κατά τα άλλα μόνιμα σκατωμένη "πρωθυπουργική στολή".....

Η ζωή του καθένα μας, όλων μας, κρίνεται μέσα από συγκρίσεις...

Radical30
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το "σύστημα" Καραμανλή Empty Το "σύστημα" Καραμανλή

Δημοσίευση  radical30 Τρι 04 Μάης 2010, 08:34

Το "σύστημα" Καραμανλή Vatope10 Σφίγγει ο κλοιός γύρω από το σύστημα Καραμανλή στο σκάνδαλο του Βατοπεδίου, εν αναμονή της σημερινής κατάθεσης στην εξεταστική επιτροπή της Βουλής του πρώην ηγούμενου Εφραίμ και του μοναχού Αρσένιου. Χθες, ακόμη ένας μάρτυρας -ο τρίτος κατά σειρά- με την κατάθεσή του εμπλέκει τον πρώην διευθυντή του πολιτικού γραφείου του τέως πρωθυπουργού, Γ. Αγγέλου.

Συγκεκριμένα, ο Στ. Ζερβουδάκης, νομικός σύμβουλος της Κτηματική Εταιρείας του Δημοσίου (ΚΕΔ), κατέθεσε ότι «η διοίκηση και οι μοναχοί τον πίεζαν να κάνει γρήγορα τα συμβόλαια των ανταλλαγών» και ότι «τη διοίκηση προφανώς την πίεζε η πολιτική ηγεσία». Για τον Αρσένιο ανέφερε ότι «είχε πλάτες παντού».

Εξήγησε, μάλιστα, ότι στα εμπόδια που έφερνε οίδιος στη σύνταξη των συμβολαίων, ο Αρσένιος του είπε: «Α, δεν πάει άλλο! Ασε να πάρω τον Αγγέλου». Πήρε τηλέφωνο και είπε: «Ελα, Γιάννη, στην ΚΕΔ είμαι. Εχουμε κάποια θεματάκια, καλά πάμε, θα τα ξεπεράσουμε».

Ακόμη ένας νομικός σύμβουλος της ΚΕΔ, ο Σ. Γκασούκας, κατέθεσε προσφάτως ότι ο μοναχός Αρσένιος πήγαινε στο γραφείο του όταν συναντούσε εμπόδια από τον Στ. Ζερβουδάκη.
Μια φορά τον άκουσε να μιλάει στο τηλέφωνο και να λέει: «Ελα, Γιάννη». «Τον ρώτησα ποιος Γιάννης». «Μου είπε, ο Γιάννης ο Αγγέλου». «»Στο γραφείο του πρωθυπουργού;», τον
ρώτησα». «Ναι, μου απάντησε. Δεν άκουσα τι έλεγαν. Δεν ξέρω αν ήταν αλήθεια ή αν ήθελε να μου δείξει ότι έχει εξουσία».

Επιπλέον, ο πρώην νομικός σύμβουλος του υπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης, Χρ. Μπότσιος, κατέθεσε στην ανακρίτρια ότι «οι μοναχοί Εφραίμ και Αρσένιος συχνά άφηναν να εννοηθεί ότι για την επιτάχυνση της διαδικασίας, αν χρειαζόταν, μπορούσαν να βάλουν τον Ρουσόπουλο και τον Αγγέλου να τηλεφωνήσουν στον κ. Μπασιάκο, για να μου δώσει σχετική
εντολή».

Χθες, ο κ. Ζερβουδάκης κατέθεσε ακόμη ότι κατά την εκτίμησή του «ήξερε και ενέκρινε η πολιτική ηγεσία τη μεταβίβαση του Ολυμπιακού Ακινήτου στη Μονή Βατοπεδίου».
Εν τω μεταξύ, η εξεταστική επιτροπή δεν έβγαλε άκρη πού πήγαν τα 24.600 ευρώ που αναγράφονται σε συμβόλαιο ανταλλαγής για διαφορά αξίας ακινήτων τα οποία έπρεπε να είχε δώσει η Μονή στην ΚΕΔ.

Αντιπαράσταση
Σε κατά αντιπαράσταση εξέταση, ο πρώην πρόεδρος της ΚΕΔ Γ. Ξηραδάκης επέμεινε ότι «ακόμη και σήμερα τα λεφτά δεν έχουν εισπραχθεί από την ΚΕΔ». Η συμβολαιογράφος Αικατερίνη Πελέκη υποστήριξε ότι «τα οικονομικά λύθηκαν πάνω στο τραπέζι», ενώ και οαδελφός της, δικηγόρος Δ. Πελέκης, κατέθεσε ότι «το χρηματικό ήταν τακτοποιημένο».

Τέλος, ο κ. Ζερβουδάκης είχε μείνει με την εντύπωση ότι το ζήτημα θα τακτοποιούνταν όταν τελείωναν οι ανταλλαγές.

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΓΑΛΑΝΟΣ από το Ethnos.gr
radical30
radical30
Admin

Εγγραφή : 28/09/2009
Δημοσιεύσεις : 3499
Τόπος : Πόρτο Ράφτη
Ηλικία : 93

http://radicalrvolution-radical30.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης